Манчестър Юнайтед стигна до късен успех с 3:1 над Бърнли в мач от 32-ия кръг на Висшата лига.

Трудно изкованите три точки запазиха макар и малките надежди на Юнайтед да се бори за титлата. "Червените дяволи" са на втората позиция, като изостават на осем точки зад градския си съперник Манчестър Сити при оставащи шест кръга до края.

За драма около титлата на този етап трудно може да се говори, но пък спечелените три точки позволига на Юнайтед да затвърди мястото в зона Шампионска лгиа, като вече преднината пред петия Челси е 12 точки.

Макар да имаше абсолютно игрово предимство, Юнайтед вкара победните си два гола в последните пет минути от мача, като за трудносите си "червените дяволи" са си виновни сами.

Резултатът бе открит в 48-ата минута, когато точн за 1:0 бе Мейсън Фийнууд. Топката стигна до младия нападател след отличен пробив на Маркъс Рашфорд и брилянтно пропусната топка от Бруно Фернандеш, който заблуди противниковата отбрана.

Още в следващата атака обаче Манчестър Юнайтед успя да изравни, след като Тарковски надскочи двама бранители в червено и прати топката във вратата. Натискът на Юнайтед обаче даде резултат и логично домакините стигнаха до успеха, а георй бе 19-годишният Мейсън Грийнууд с втория си гол в мача.

Той падна пет минути преди края, а в заклщчителните секунди Единсон Кавани оформи крайния резултат.

По-рано през деня Арсенал сякаш се прости с всички надежди да достигне Шампионска лига чрез място в топ 4 в първенството.

"Артилеристите" направиха домакинско равенство 1:1 срещу закъсали в зоната на изпадащите Фулън.

Арсенал дори трябва да са щастливи от точката, защото изравниха в последната 97-ата минута след гол на Едуард Нкетиа.

Мачъ обаче бе белязан от поредното ВАР безумие. В 41-ата минута гол на Арсенал бе отменен, заради засада. Повторенията показаха, че отсъждането е направено заради милиметри от стъпалото на Сака, които са били в нередовна позиция. В последствие младата звезда на домакинтие центрира към Себайос за гола.

Едва ли точно това стъпало е подарило предимство на домакините, а ситуацията със сигурност ще предизвика нова вълна от дискусии около ВАР.