Ливърпул спечели градското дерби срещу Евертън с 5:2 и продължи уверено да оглавява класирането във Висшата лига.

Момчетата на Юрген Клоп имат 14 победи и едно равенство след 15 кръга, мечтаейки уверено за първа титла от 30 години насам.

Ливърпул води с комфортна преднина от 8 точки на върха, а страхотната серия бе продължена по може би най-приятния начин за "червената" част на града - с победа над местния съперник.

Мърсисайдското дерби се превърна в истинско шоу, най-вече през първата част, когато паднаха шест от седемте гола.

Подобна резултатност в това дерби не бе имало от 1991-а, когато двата тима завършват 4:4 в мач за Купата на страната.

Крайният му изход днес обаче бе очакван, защото докато Ливърпул уверено крачи към титлата, то Евертън се смъкна в зоната на изпадащите.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

За кой ли път през сезона диригентската палка в състава на Клоп грабна Садио Мане.

Сенегалецът вкара гол и направи две асистенции през първото полувреме, като буквално правеше каквото си пожелае с отбраната в синьо.

Разибра се, трябва да се отчете и заслугата на Дивок Ориги. Белгиецът вкара два гола срещу любимата си жертва, сякаш по навик за него в последно време.

Той откри още в 6-ата минута, когато Мане го изведе на отлична позиция, а Ориги преодоля вратата и отбеляза.

Малко по-късно Мане отново свърши почти цялата работа, но този път предостави топката на Шакири, който удвои.

Евертън обаче не се примири и след няколко добри положения, успя да върне един гол чрез Майкъл Кийн.

Шоуто на "Анфийлд" продължи с пълна сила. Атака и към двете врати, а Деян Ловрен реши да пробва 50-метров пас. Той се оказа перфектен, а Дивок Ориги овладя топката, за да я прати отново във вратата на Пикфорд - 3:1.

Това обаче не бе всичко, защото до края на полувремето дойде ред и на заслужание гол за Садио Мане.

Ричарлисон пък остави надеждите на Евертън живи с попадение в добавеното време, а "Анфийлд" изпрати страхотно полувреме при резултат 4:2.

Втората част започна далеч по-спокойно. Развиваше се по този начин в първата си половина, докато двата тима отново не се развихриха.

Редяха се атаката след атака, като и двата тима можеха да стигнат до още голове. Направи го обаче само Ливърпул, чрез Вайналдум в последната 90-та минута.

Шоуто тази вече бе налице, но то завърши с щастлив край само за едната част на град Ливърпул - червената.