Локомотив (Пд) записа първа победа за новия шампионат, след като трудно пречупи у дома с 2:1 Ботев (Вр). Гостите затвърдиха отлични впечатления, оставени с 3:1 над Лудогорец на старта.

Бирсент Карагерен откри в 8-ата минута с хубав удар по диагонал, след като използва грешка на Аласане Н`Диае от гостите пред наказателното поле.

Ботев обаче показа лицето от първия кръг и атакуваше в търсене на голове и точки. Петър Атанасов изпусна два златни шанса, преди в 28-ата минута Валери Домовчийски да изравни от дузпа.

Първото полувреме бе напълно равностойно, като дори по-чистите положения определено бяха за гостите.

Локо, който стартира с поражение в пловдивското дерби миналата седмица, нямаше право на нова грешка. И стигна до победата с гол, който е достоен да реши всеки мач.

Анте Аралица хитро се измъкна на фланга, след което даде страхотен пас с външен фалц, а Лукас Салинас донесе успеха със завършващ удар от движение в 52-рата минута.

След този гол врачани нямаха сили отново да търсят попадение и сравнително лесно носителите на Купата на България запазиха аванса си.