ПСЖ прегази Брюж с 4:1 в Париж, в заключителния си мач от група А в Шампионската лига.

Интригата бе само дали гостите ще успеят да вземат третото място в карето, а отговорът даде Килиан Мбапе, който се изстреля като ракета два пъти в първите 7 минути, за да вкара ранни голове във вратата на белгийския шампион.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ДВАТА МАЧА ТУК>>>

Френската светкавица наниза двете попадения по идентичен начин след измъкване от защитата на скорост и завършек с майсторство на звезда. До края на първото полувреме гостите бяха гроги, а Лео Меси ги довърши с гол в свой стил с левачката от дъгата на наказателното поле в 38-ата минута.

При 3:0 в Париж, мисията на Брюж бе невъзможна, независимо как вървеше мачът в Лайпциг между местния тим и Манчестър Сити. А на полувремето германците водеха с гол на унгарския национал Доминик Шобошлай, за да са спокойни за третото място. РБ Лайпциг и Брюж влязоха в мачовете с равен актив от 4 т., но с предимство на германците в преките двубои. ПСЖ и Сити се бяха класирали за елиминациите в Шампионската лига, като англичаните бяха и сигурни за първото място.

В Париж след почивката срещата се доиграваше, гостите намалиха с хубав гол на Матс Риц, който направи 1:3. Меси обаче си спечели дузпа и я реализира за 4:1, а после домакините съвсем намалиха оборотите.

В същото време Андре Силва вкара втори гол за РБ Лайпциг 19 минути преди края и въпреки, че Риад Марез върна попадение за Сити, германският тим спечели с 2:1.

Остана време и за огромна глупост - Кайл Уокър от гостите си изкара ненужен червен картон и ще пропусне първия осминафинал на тима си в турнира напролет.

Сити завършва с 12 точки, ПСЖ е с 11. Те ще играят осминафинали в Шампионската лига, за които жребият е в понеделник.

РБ Лайпциг е трети със 7 точки, а Брюж - с 4. Германците отиват в Лига Европа, а за белгийците европейският футбол приключи този сезон.