Изминалата вечер в Шампионска лига предложи осем страхотни двубоя по европейските терени.

Големите фаворити взеха своите мачове, някои рутинно, други доста по-трудно.

Ювентус също взе победа срещу Локомотив (Москва), но доста по-трудно от очакваното. Италианският шампион спечели с 2:1, с обрат в последните 15 минути на мача.

Мнозина смятаха, че победата ще дойде по-леко, а звездата Кристиано Роналдо ще постави поредния си рекорд.

Ако бе успял да се разпише срещу Локомотив, той щеше да накаже своята 34-а жертва в Шампионска лига. В момента той и Раул са вкарвали на 33 съперника в този турнир.

Португалецът обаче не успя. Той се отчете с няколко пропуска и като цяло не изпрати силен мач. Шоуто в Торино открадна съотборникът му Пауло Дибала, вкарал и двата гола за победата на Юве.

Роналдо все пак ще има шанс да достигне рекорда след две седмици, когато Ювентус гостува в Москва.

Към този момент той е вкарвал на отбори от 15 различни страни, сред които и България. Португалецът успя да отбележи на Лудогорец с екипа на Реал през 2014-а. Направи го в София, също така и в Мадрид.

Най-много са английските му жертви - 6, следвани от 5 немски и 4 италиански.

Докато Роналдо не успя да постави рекорд, то изненадващо такъв пристигна от Белгия, където ПСЖ разби Брюж с 5:0.

До 60-ата минута резултатът бе само 1:0 в полза на парижани. Тогава току що появилият се от скамейката Килиян Мбапе се развихри и вкара три гола, гарнирани с асистнеция, само в рамките на 22 минути.

По този начин французинът се превърна в най-младия футболист, вкарал 15 гола в Шампионска лига.

Той го стори на 20 години и 302 дни, подобрявайки с почти година постижението на Лионел Меси.

Гениалният аржентинец стори това преди 10 сезона, на 29 септември 2009-а. Тогава Барселона посреща Динамо (Киев), а Меси вкарва и двата гола за успеха с 2:0.

Първият от тях е №15 за него в турнира, като на този ден Меси е на 21 години и 289 дни.

Разбира се, Мбапе има още доста път да извърви докато доближи 112-те гола на Меси и 127-те на Роналдо в турнира.

Младият французин обаче загатна, че има качествата да се настани на трона, когато двамата големи се оттеглят.