Ювентус направи поредната си грешна стъпка през сезона и изглежда ще изпусне титлата след 9-годишна доминация.

Без контузения Роналдо, "бианконерите" загубиха с 0:1 от Аталанта в дерби, противопоставящо третия срещу четвъртия в класирането.

Така при седем кръга до края на сезона, Ювентус е на 12 точки от лидера Интер, който е и с мач по-малко, а от тази ситуация е все по-трудно да вярваме в сензация. До края по-скоро изглежда, че Юве ще трябва с всички сили да се бори за мястото си в зона Шампионска лига с преследвачите, а не да години лидера.

А издънката срещу Аталанта едва ли трябва да се приема като голяма изненада, защото Юве победи този противник само веднъж в последните седем срещи помежду им.

Но въпреки това Юве не губеше тези срещи, а се добираше поне до равенство. Но днес всичко това приключи, а Аталанта се радва на първия си успех над "баинконерите" в първенството от 20 години насам. Тези три точки помогнаха на бергамаските също така да изпреварят днешния си противник в класирането.

Успехът също така бе залсужен, защото през почти целия мач Аталанта бе по-опасен в атакуващ план, макар Ювентус да имаше леко предимство във владеенето на топката.

Решителният миг в този мач дойде само три минути преди края, когато украинецът Руслан Малиновский отправи мощен шут, който рикошира от тялото на Алекс Сандро и влетя във вратата на безпомощния Войчек Шчесни.

По-рано през деня Милан прекъсна лошата си серия от четири мача без победа у дома в първенството.

"Росонерите" спечелиха с 2:1 срещу Дженоа, макар да имаха нужда от доза шанс, след автогола на Джанлука Скамака.

Победата прави Милан може единственият по-сериозен претендент за първото място, но и "росонерите" изостават с 8 точки от Интер, който тази вечер ще изиграе мач, с който може да увеличи аванса.

Снимка: Getty images

Младият български защитник Валентин Антов записа нови няколко минути в Серия "А". Той се появи в 87-ата минута на мача межу Болоня и Специя, който отбора на Антов спечели с 4:1.

За съжаление не успяхме да видим българско дерби, защото Андрей Гълъбинов остана на резервната скамейка на Специя.

По същото време братята Симоне и Филипо Индзаги сътвориха истинско шоу с осем гола.

В него победител се оказа Симоне, след като неговият Лацио спечели с 5:3 срещу водения от брат му тим на Беневенто.