Евертън победи Челси с 3:1 на "Гудисън парк" в първия мач от 16-ия кръг във Висшата лига и нанесе трета загуба на съперника си в последните 14 дни.

Домакините, които са водени от временния наставник Дънкан Фъргюсън, взеха много важна победа в борбата на дъното на класирането. Проблемите за отбора на Франк Лампард се увеличават, след като наскоро тимът загуби още от Манчестър Сити и Уест Хям.

Лондончани записаха четвърта загуба в последните си шест гостувания на Евертън и се представяха много слабо в центъра на отбраната, където действаха Курт Зума и Андреас Кристенсен.

"Карамелите" започнаха устремно двубоя пред своите фенове и откриха още в петата минута. Джибрил Сидибе центрира и Ричарлисон засече топката, която бе в зона твърде близка до вратаря Кепа, който нямаше шанс да спаси.

До края на полувремето Челси взе инициативата и съперникът разчиташе на контраатаки. Тами Ейбрахам на два пъти бе близо до гола, но се размина на сантиметри с остри центрирания от двата фланга.

В 49-та минута Евертън удари за втори път. Домини Калвърт-Люин се възползва от две последователни фатални грешки на Курт Зума, който му подари перфектна възможност - 2:0.

Челси обаче върна гола още в следващата атака. Матео Ковачич се разписа с много прецизен шут извън наказателното пол - попадение, подобно на това, което отбеляза срещу Валенсия в края на ноември.

10 минути преди края Мейсън Маунт и Сесар Аспиликуета направиха последователни пропуски, като за втория виновник бе Джордан Пикфорд със своето великолепно спасяване.

В 84-та минута Калвърт-Люин реши всичко в мача. Нападателят реализира след добри действия на Том Дейвис, който елиминира двама защитници.

Успехът носи важни точки за Евертън, който вече е 14-и със 17 точки. Челси остава четвърти с 29 и мястото му не е застрашено в този кръг.