ПСЖ постигна трудна победа с 3:1 при гостуването си на Сент Етиен в среща от 15-ия кръг на Лига 1. Така събра актив от 40 точки и вече води с 14 пред втория Ница.

Парижани направиха страшно много пропуски, най-вече чрез Килиан Мбапе. Те се оказаха изоставащи в резултата, но червен картон в края на първото полувреме им помогна да сътворят обрат. Централният защитник Маркиньос вкара два гола, а Ахен Ди Мария добави един.

Интересно бе, че Лионел Меси даде и трите асистенции за попаденията. Серхио Рамос пък дебютира за отбора 207 дни след като подписа своя договор.

Лошата новина за отбора на Маурисио Почетино е, че Неймар се контузи много тежко в края на мача, след като глезенът му се пречупи при едно падане.

През първата част гол на бразилеца беше правилно отменен заради засада, а това първоначално се случи и с попадение на Денис Буанга в 23-ата минута, но то правилно бе зачетено с ВАР.

ПСЖ атакуваше, но направи много пропуски, като най-фрапантният бе на Килиан Мбапе в 41-ата минута, когато изпусна сам срещу вратаря. Но и на месата на Етиен Грийн бе невероятна.

Ключовият момент в мача дойде в самия край на първата част. Тогава Тимоти Колодзейчак фаулира Килиан Мбапе при откъсване на френския национал. Съдията отсъди директен червен картон като за последен в защитата, но повторенията показаха, че има и друг бранител на линията на случващото се. Все пак решението остана.

От последвалия пряк свободен удар Лионел Меси центрира към Маркиньос и централният защитник насочи перфектно топката с глава за 1:1.

През втората част ПСЖ продължи с многото пропуски. Мбапе направи още един, този път от воле сам срещу вратаря. След това последователни удари на Неймар и Меси не намериха целта.

Логичното все пак се случи в 79-ата минута, когато ПСЖ най-после стигна до победния си гол чрез аржентинска комбинация. Меси получи пред наказателното поле и даде много добър пас на Анхел Ди Мария, който завърши.

Малко преди края на мача дойде и лошата новина за парижани. При един шпагат на играч на Сент Етиен, Неймар стъпи на крака му и глезенът му се изви по много неприятен начин. Бразилецът трябваше да бъде изнесен на носилка и състоянието му не изглеждаше никак добро.

В продължението на срещата ПСЖ истигна и до трети гол, като точен отново бе Маркиньос с глава. Той се възползва от центриране на Меси.