Барселона води вече с пет точки на върха в Испания, след като победи в нелек мач Хетафе с 2:1.

Гостуването в мадридското предградие се оказа високо препятствие, но познати супергерои спасиха шампиона.

Лионел Меси вкара рутинен (за него) гол от нулев ъгъл за 0:1 в 20-ата минута, а Луис Суарес удвои в 39-ата с едно от попаденията на сезона. Уругваецът хвана топката от въздуха с гръмовно воле и я прати в ъгъла.

Хетафе обаче показа защо е седми в класирането и се цели в европейска квота. Домакините намалиха в 43-ата минута с гол на Хайме Мата, а през второто полувреме натиснаха поне за точка.

И имаха страхотни възможности да я вземат. Анхел Родригес пропусна сам срещу вратаря Марк Андре тер Щеген, Артур от Барса отклони топката в гредата на вратата на своите, а пропускът на вечерта, а и на сезона, дойде в 68-ата минута.

Хорхе Молина излъга и вратаря, но стреля встрани от празната врата.

Барселона има 40 точки, а вторият Атлетико е с 35. Реал е далеч назад с 30 - десет зад каталунците.

Меси вече има 16 гола и 10 асистенции за сезона в Примера, с което е равен по постигнати попадения с... вечния съперник. Лео е замесен в 26 попадения, колкото е вкарал Реал в 18 шампионатни кръга.