Лионел Меси се намеси решаващо с първия си истински голям принос за новия отбор ПСЖ, донасяйки обрат от 1:2 до 3:2 срещу РБ Лайпциг в Шампионската лига. Аржентинецът вкара два пъти само за 7 минути в средата на второто полувреме, за да спечели мача за най-скъпия отбор в света, който бе изправен пред сериозен провал.

Меси вкара в 67-мата и 74-ата минути, като второто от попаденията дойде от дузпа. До първия му гол Лайпциг водеше с 2:1 изненадващо, тъй като бе считан за сериозен аутсайдер в Париж. Нещата не вървят за отбора в Бундеслигата, той бе разбит от Манчестър Сити с 3:6 в дебютния си двубой в групата, а после падна и от Брюж у дома с 1:2.

Всичко тръгна добре за фаворита, след като Килиан Мбапе прелетя почти през целия терен в контраатака и заби топката ниско в ъгъла за 1:0 още в деветата минута.

Но Андре Силва и Норди Мукиеле обърнаха шокиращо резултата, за да надвисне мълчание над "Парк де Пренс".

Направилият великолепен мач Мбапе проби в 67-ата минута и сервира топката на Лео Меси за 2:2, а в 74-ата пак летящият Килиан нахлу в наказателното поле и бе съборен - дузпа. Лео реализира с изпълнение тип "Паненка" и обърна мача.

В класирането ПСЖ има 7 точки, Сити е с 6, Брюж има 4, а германците са без нито една.

Реал Мадрид се отърси от разочарованията в последните седмици и удари тежко Шахтьор с 5:0 като гост. Винисиус Жуниор вкара два пъти, Карим Бензема и Родриго добавиха по едно попадение, а домакините си вкараха зрелищен автогол чрез Кривцов.

В Милано в същата група С Интер повали не без усилия сензационния дебютант Шериф (Молдова) - 3:1, за да завърже много битката. Един Джеко, Артуро Видал и Стефан де Врай вкараха за италианския шампион, а молдовският шокиращо изравни в 52-рата минута чрез героя от победата над Реал в Мадрид - национала на Люксембург Себастиан Тил. Само 6 минути обаче надеждата бе жива, преди Видал пак да даде аванс на Интер.

В група D обаче продължава да води Шериф с 6 т., колкото има и Реал. Интер е с 4, а Шахтьор - с 1.

В група С Аякс изненадващо лесно отвя Борусия (Дортмунд) с 4:0 на свой терен, като Марко Ройс си вкара автогол, Дейли Блинд, Антони и Себастиан Алер оформиха резултата.

По-рано днес Спортинг победи с 4:1 като гост Бешикташ в същата група и класирането е:

Аякс с 9 точки, Борусия с 6, Спортинг с 3, Бешикташ с 0.

Богато видеосъдържание от Шампионската лига - ТУК.