Барселона взе важна победа навън срещу Хетафе в Примера, без да има в състава си Лионел Меси. Аржентинецът пропусна двубоя с травма.

Каталунците изживяха трудни минути в мадридското предградие до почивката, но тогава вдъхновение им даде... вратарят Марк Андре тер Щеген.

Германецът излезе сръчно и изчисти топката пред нападател на домакините, който се откъсваше зад отбраната. Но той не просто я изрита напред, а направи асистенция, извеждайки Луис Суарес сам срещу вратаря.

Уругваецът го прехвърли умело - 0:1.

Тер Щеген бе най-добър и преди този момент с две страхотни спасявания, оставили Барса в играта.

Гостите удвоиха чрез левия защитник Жуниор, а в края игра с 10 души заради втори жълт картон на Клемен Ленгле.

В ранния мач в Примера отлично представящият се баски Атлетик загуби за първи път през сезона у дома в Билбао - 0:1 от Валенсия. Руснакът Денис Черишев вкара победно за гостите.

Барса е втори, на точка зад лидера Реал, който довечера излиза в градско дерби като гост на Атлетико.

Валенсия е на девето място, а Билбао пропусна шанс да оглави класирането, ако бе спечелил у дома.