Барселона продължи фантастичната си серия в Ла Лига и няма загуба вече шестнадесет поредни кръга. Поредната жертва на каталунците бе Осасуна, като в събота вечер Лео Меси и съотборниците ми спечелиха гостуването си в Памплона с 2:0, за да се поздравят със седемнадесетата си победа в първенството.

Аржентинският капитан на Барса имаше участие и в двата гола, затвърждавайки формата си с две асистенции. Първо десетката намери с перфектен извеждащ пас Жорди Алба, а той от малък ъгъл вкара за 1:0 в 30-ата минута. Лео е подал за осем от последните шестнадесет гола на испанския ляв бек за “лос кулес”.

След почивката Меси асистира на 18-годишната надежда на отбора Илаиш Мориба, който пък се освободи с едно движение от покриващия го защитник и с шут от дъгата на наказателното поле отбеляза дебютния си гол за клуба.

Статистиците веднага изчислиха, че Мориба, който изглежда като пореднат перла от школата "Ла Масия", е най-младият играч, който отбелязва с удар извън наказателното поле този сезон - той е на 18 години и 46 дни.

С тази победа Барса отново се доближи на две точки от лидера Атлетико, който продължава да е с два мача по-малко.