Два гола на Лионел Меси дадоха тон на Барселона за 3:0 срещу Елче в пореден мач, изигран пред празните трибуни на “Камп Ноу”. Аржентинският маестро поведе каталунците към успеха през второто полувреме, след като преди почивката головете бяха мираж и за двата отбора.

Десетката на Барса първо вкара в самото начало на втората половина, когато Мартин Брейутайт го намери атрактивно с майсторкски пас без да гледа, а Лео просто прати топката покрай вратаря за 1:0. Вторият гол дойде след отлична асистенция на Френки де Йонг, който пробяга почти половината терен, за да намери Меси и той от своя страна да навърже няколко защитника преди да удвои в 69-ата минута. Жорди Алба добави трети гол в 73-ата минута за финалния резултат 3:0.

С тази победа Барселона се върна в тройката с 50 точки, изоставайки на две от втория Реал (Мадрид) и на пет от първия в подреждането Атлетико, като “дюшекчиите” имат и мач по-малко от преследвачите си. Севиля, който е трети, има две точки по-малко от каталунския тим, но също има един мач по-малко от именития съперник.

Елче е на предпоследното деветнадесето място с 21 точки.