Барселона победи Борусия (Дортмунд) с 3:1 и спечели група "F" в Шампионска лига.

Едва ли е изненада за някого, че главният герой на "Кам Ноу" бе Лионел Меси.

Аржентинският гений излезе за своя спектакъл №700 с екипа на каталунците и се представи на очакваното от всички ниво.

Меси игра с голямо настроение, като вкара гол и направи две асистенции за успеха на своя тим.

Той можеше да е още по-убедителен, но домакините изпуснаха още няколко положения.

Пропуските обаче не се оказаха фатални, защото Меси и компания тотално контролираха мача, като вече спокойно мислят за елиминациите.

Снимка: АР/БТА

Един гол на Луис Суарес бе отменен в началото на мача заради засада, но в 29-ата минута Меси отново изведе уругвайския си съотборник на отлична позиция, а той отново не сгреши.

Този път нередности нямаше и Барса вече водеше с 1:0.

Малко по-късно Суарес върна жеста, извеждайки Меси, който без да се колебае удвои, решавайки мача още в 33-ата минута.

В 67-ата минута дойде и ред за третия гол, като Меси гениално изведе Гризман, който направи преднината на каталунците класическа.

Борусия все пак стигна до почетен гол. Вкара го Джейдън Санчо с мощен удар в края.

В другия мач от групата Интер победи Славия (Прага) с 3:1, което изведе "нерадзурите" на втората позиция.

Те имат равни точки с Борусия, но предимство в директните двубои.