Барселона продължава да води групата си в Шампионската лиаг с пълен актив, след като спечели трети пореден мач. Каталунците не сгрешиха и срщеу Динамо (Киев), побеждавайки украинците с 2:1 пред празните трибуни на "Камп Ноу".

Лионел Меси продължи традицията да реализира единствено от дузпи досега през сезона, като тази вечер го стори за четвърти път. Капитанът на домакините бе фаулиран съвсем рано в двубоя и в петата минута откри резултата с безкомпромисно изпълнение до гредата - 1:0.

Жерар Пике вкара втория гол за Барса - отбелязвайки с глава в 65-ата минута след центриране на Ансу Фати, докато попадението за гостите отбеляза Виктор Циганков десет минути по-късно.

В другата среща от групата Ювентус мина безпроблемно през Будапеща, където разгроми Ференцварош с 4:1. Голямата звезда обаче не бе Кристиано Роналдо, а Алваро Мората, отбелязал два гола (7'и 60'), докато другите две попадения в полза на италианците бяха дело на Пауло Дибала (73') и Лаша Двали от домакините, който си отбеляза автогол десетина минути преди края.

Франк Боли отбеляза за Ференцварош в последната минута.