Аржентина се събуди и за първи път изглеждаше като отбор на Копа Америка, за да вземе задължителната победа с 2:0 над Катар. При всякакъв изход освен три точки, Лео Меси и компания отпадаха от играта.

Сега обаче те ще гледат смело към елиминациите, където ги чака Венецуела. Ако Аржентина играе така, както през второто полувреме срещу шампионите на Азия, няма от какво да се притеснява в турнира.

Лаутаро Мартинес откри резултата в 4-ата минута след подарък от катарски защитник. И ако първото полувреме мина нервно за притиснатите до стената аржентинци (с 1 т. от първите два мача), второто показа колко талант има в този отбор.

Водени от Меси в ролята на типичен плеймейкър и №10, играчите на треньора Лионел Скалони напълно надиграха коравия съперник. Катар изобщо не е за подценяване, след като спечели титлата в Азия в началото на годината, елиминирайки отбори като Южна Корея и Япония по пътя си.

Но Аржентина с Лео в такава форма, с Агуеро, Мартинес, резервата Дибала и останалите, ще посегне към трофея на Копа Америка. Кун Агуеро вкара втория гол след пробив през центъра в последните минути. Преди това отборът му изпусна поне пет чисти положения.

Колумбия победи Парагвай в другия мач от групата с 1:0 и е първи.

Сигурен четвъртфинали е Венецуела - Аржентина, петък от 22 ч.

Бразилия ще играе с Парагвай, Еквадор или Япония, в зависимост от това как завърши мача Еквадор - Япония тази нощ.

Колумбия ще срещне Чили или Уругвай (който остане втори след мача им тази нощ), а спечелилият тази група ще се изправи срещу Перу.

На полуфинал потокът среща победителите от мачовете на Бразилия и Аржентина. Може да имаме супер дерби преди финала.