Милан най-после даде повод за усмивки на милионите си фенове по света след най-слабия старт за сезон на клуба от 80 години.

Седемкратният шампион на Европа спечели с 2:1 като гост на Дженоа, но мина през лудостта на мач с обрати, картони, дузпи и емоции като за няколко двубоя.

Ласе Шьоне откри за домакините, които са предпоследни в класирането. В края на първото полувреме той стреля от пряк свободен удар на около 25 м от вратата, а Пепе Рейна, който бе под рамката за Милан, направи груба грешка и допусна попадение.

37-годишният испански вратар тепърва имаше да играе голяма роля в сценария.

Милан изравни в 51-вата минута, а страстите бяха горещи - домакините претендираха, че преди паса към реализатора на попадението Тео Ернандес, топката не е била в покой и реферът Маурицио Мариани е трябвало да спре атаката.

В 56-ата минута Милан стигна до пълен обрат - Мариани даде дузпа след гледане на монитора и намеса на ВАР, а с нея - и червен картон на домакините (Давиде Бираски). От 11 метра Франк Кеси изведе гранда напред - 1:2.

Емоциите не бяха приключили, въпреки че на терена играеха 10 срещу 11.

В 79-ата минута за втори жълт картон бе изгонен и Давиде Калабрия от Милан.

В добавеното време Рейна вдигна ръце и очевидно не фаулира нападателя на домакините Куаме, но Мариани пак даде дузпа! Решението не бе справедливо, а в протестите бе изгонен и Саму Кастейехо от Милан.

Добавяме и червен картон, показан още през първата част на резервата на домакините Рикардо Сапунара, та - 4 за мача, по два на двата тима.

Рейна обаче спаси дузпата, изпълнена от Шьоне и се превърна в герой на този луд мач.

Милан взе трета победа за сезона (при 4 поражения) и засега спаси треньора си Марко Джампаоло от уволнение.

Дженоа остава на едно място над дъното, като позитивната новина за феновете на този отбор - освен сърцатата игра - е, че зад тях е само... градският враг Сампдория.