Милан допусна неочаквана грешна стъпка и изпусна ценни две точки в ожесточената битка за топ 4.

"Росонерите" направиха 1:1 срещу опашкаря Салернитана, пропускайки да се изкачат на второто място в класирането.

След изненадващото реми Милан остана четвърти с 48 точки, две по-малко от втория Инер и една по-малко от Лацио, докато Рома дебне от петата позиция с 47 пункта.

А днес всичко вървеше отлично за домакините, които след доминация през първото полувреме, успяха да поведат в добавеното му време.

Разписа се Оливие Жиру, който с поредния си с гол с глава, изведе Милан напред. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

С 1:0 на почивката изглеждаше, че Милан ще успее да вкара втори гол и рутинно да затвори тази среща, но още с началото на второто полувреме всичко се обърка.

С една от светкавичните си контраатаки, които носеха опасности и през първата част, Брадарич центрира, а Булай Диа вкара за 1:1.

Снимка: Getty images

Този изравнителен гол съвсем отвори мача, като последваха редица опасни атакаи и към двете врати.

По-чистите положения бяха пред Милан, а ВАР дори отмени дузпа, която в реално време съдията отсъди.

При останалите ситуации поредните си феноменални спасявания направи мексикнаският ветеран на вратата Гийермо Очоа, а Милан трябва най-много да съжалява за шанс 10 минути преди края, когато именно играч в "червено-черен" екип спя топката с ръка от голлинията на Салернитана.

Така мачът завърши наравно, а Милан изпусна две точки, които могат да се окажат фатални в битката за място сред първите 4.