Лудогорец постигна победа с 2:1 над Ботев (Враца) в Разград в среща от 14-ия кръг на българския футболен шампионат.

Трите гола в мача паднаха през първото полувреме, а резултатът праща шампионите на първата позиция с актив от 29 точки, на две пред Локомотив и с мач по-малко.

Това беше четвърта поредна победа за отбора на Станислав Генчев в първенството и втора поредна загуба за Ботев, който е на осмата позиция с 15 точки.

Лудогорец поведе по куриозен начин в резултата в 16-ата минута. Джордан Икоко опита да центрира, но топката се отклони в крака на Венцислав

Керчев и влезе неспасяемо във вратата на Красимир Костов - автогол и 1:0.

Това обаче не стресна врачани и те отговориха в 20-ата минута. Петро Лагоа се разписа след добра работа на Петър Атанасов, който пък се

възползва от грешка на Стефан Баджи и асистира.

В 31-ата минтуа шампионите възстановиха аванса си след центриране от фаул. Топката стигна до Жоузе Са, който с глава отклони в мрежата, но повторенията показаха, че има засада. Страничният съдия не отсъди такава и резултатът стана 2:1.

Последваха нови опасни атаки на разградчани и удар на Елвис Ману с глава, който срещна гредата.

През втората част разградчани продължиха да доминират събитията на терена и отправиха няколко точни удара към Красимир Костов.

В 49-ата минута гол на Каули Олвиейра беше отменен заради засада, а в 55-ата минута врачани уцелиха гредата чрез шут на Юлиан Ненов от малък ъгъл.

До края на мача Костов спаси шутове на Икоко, Текпетей и Кирил Десподов.