Българският национал Михаил Александров бе заменем секунди преди края на драматичното равенство 3:3 на неговия "Арсенал" (Тула) срещу "Зенит" (Санкт Петербург).

Равенството отказа руския гранд от борбата за титлата, като три кръга преди края, "Зенит" е на седем точки от лидера "Локомотив", който е и с мач по-малко.

"Арсенал" пък спечели важна точка в борбата си за оставане в елита и е вече на пет от опасната зона.

В герой за домакините от Тула се превърна прокуденият от "Зенит" Артьом Дзюба.

Руския национал бе пратен под наем в "Арсенал" от Роберто Манчини, а днес отбеляза третия и имаше основна роля за първите два гола на отбора.

Преди мача много се коментираше дали Дзюба ще получи разрешение да играе срещу отбора, чиято собственост е. Самият футболист направи интересно изказване по темата, като каза, че е готов сам да заплати 120 000 евро, за да вземе участие в мача. В крайна сметка, не стана ясно при какви условия от Зенит са се съгласили руският национал да излезе срещу тях, но Дзюба беше титуляр, а феновете на питерци бяха подготвили плакат с обидно съдържание, насочено срещу нападателя.

Игор Горбатенко изведе "Арсенал" напред още в 3-та минута. Подаването беше на Дзюба, а халфът на домакините стреля изненадващо от границата на наказателното поле и топката влетя зад гърба на Юрий Лодигин.

"Зенит" отвърна на удара в 36-ата минута с гол директно от корнер на Леандро Паредес. Аржентинската звезда фалцира топката, а Михаил Левашов не успя да реагира и гостите изравниха.

В самия край на полувремето обаче грандът от Санкт Петербург отново се озова в ролята на догонващ. Точен беше Сергей Ткачов с плътен шут в близкия ъгъл след грешка в защитата на "Зенит".

Домакините останаха с човек по-малко в 77-та минута, а малко по-късно "Зенит" стигна до пълен обрат. Влезлият като резерва Далер Кузяев вкара и двата гола, но това не бе всичко.

Две минути преди края удар на Анри Кагуш срещна гредата, а дебнещият Дзюба я довкара за 3:3.