Сензационната победна серия на Байерн (Мюнхен) видя своя край.

След 23 поредни успеха във всички турнири, баварците загубиха от един от най-неприятните си съперници в последните години - 1:4 при гостуването на Хофенхайм във втория кръг на Бунделигата.

Домакините тотално надиграха своя по-именит съперник, който в последните месеци спечели Бундеслигата, Шампионската лига, Купата на Германия и Суперкупата на Европа.

Хофенхайм игра много вдъхновено и създаде куп ситуации срещу отбора на Ханзи Флик. Наставникът на баварците реши да даде почивка на головата машина Робърт Левандовски и го пусна едва след почивката. Томас Мюлер водеше атаката, но за защитниците в червено бе страшно.

Триото Андрей Крамарич, Мунас Дабур и Кристоф Баумгартнер не спря да тормози защитната четворка на Байерн, която бързо ще иска да забрави този мач.

Победата е четвърта за Хофенхайм срещу доминатора на германския футбол в последните три години, с което никой друг отбор не може да се похвали в този период.

Резултатът бе открит от босненеца Ермин Бичакчич, който в 16-ата минута реализира след центриране от корнер на Денис Гайгер.

В 24-ата минута дойде и моментът на Дабур, който се възползва от "асистенция" на Бенжамен Павар. Нападателят по прекрасен начин прехвърли Нойер, който в последните седмици е в страхотна форма.

Байерн нямаше как да се предаде и стигна до попадение в 36-ата минута, най-красивото в мача. По изключителен начин Джошуа Кимих препарира вратаря на домакините с далечен удар - 1:2.

Противно на логиката, след почивката Хофенхайм се разигра още повече и стигна до нови две попадения. Първото дойде в 77-ата минута, когато и Андрей Крамарич се записа сред голмайсторите. Хърватинът пое топката с коляно след пас на Ихлас Бебу и с прецизен удар по земя вкара за 3:1.

Последните няколко минути бяха най-кошмарни за Байерн. Хофе правеше атака след атака и пропусна няколко положения, но заслужено стигна до четвърти гол. В 92-ата минута Дабур навърза цялата защита на баварците и бе съборен от Мануел Нойер. Съдията отсъди дузпа и Крамарич вкара втория си гол за крайното 4:1.