Българският национал Никола Илиев направи истински фурор в младежката Шампионска лига.

Талантливият нападател наниза четири гола, а неговият Интер победи чешкия Виктория (Пилзен) с 4:2.

Българинът за пореден път поведе атаката на младите "нерадзури" и вкара всичките попадения за тима в мача, с което подсигури на Интер продължаването към следващата фаза.

Двубоят между Интер и Виктория бе директна битка за второто място, която италианският тим спечели, докато сигурен лидер е Барселона, а немският Байерн няма шанс да продължи напред.

След края на мача фен страницата на Интер в Туитър реагира с "Mamma mia Nikola", а Илиев се превърна в първия играч с четири гола в един мач в младежката Шампионска лига от четири сезона насам.

Българинът откри резултата в 23-ата минута, а десет по-късно получи отлична асистенция от Григар и от близка дистанция удвои за 2:0.

В началото на втората част чехите намалиха чез автогол на Фонтанароса, но бързо след това Никола Илиев направи 3:1, оформяйки своя хеттрик.

В 77-ата минута той бе изведен от съотборник на отлична позиция и отново не сбърка, вкарвайки за 4:1, преди Годиун Алао да оформи крайното 4:2.

Юношата на пловдивския Ботев вече два сезона е част от примаверата на Интер, като през миналата кампания вкара и шампионския гол за "нерадзурите".

В края на септември той изненадващо попадна в списъка на мъжкия национален тим, макар да не играе мъжки футбол. Въпреки това Илиев се появи като резерва в мачовете срещу Гибралтар и Северна Македония, записвайки общо 62 минути.