Атлетико (Мадрид) е последният осминафиналист в Шампионска лига.

Именно това бе единствената въпросителна преди началото на късните мачове от последния кръг на груповата фаза.

Воденият от Чоло Симеоне тим подсигури мястото си в следващата фаза след успех с 2:0 над московския Локомотив.

"Дюшекчиите" свършиха работата си уверено, като нито за миг не допуснаха колебания, които да доведат до сензация.

Помогна им и фактът, че Локомотив играеше само за своята чест.

За мястото на Атлетико се бореше Байер (Леверкузен), който по същото време посрещаше вече класиралия се Ювентус.

"Аспирините" загубиха с 0:2, но и двата гола паднаха в края на мача, когато в Мадрид вече всичко бе ясно.

Снимка: АР/БТА

Атлетико получи шанс да изпълни дузпа още в самото начало на мача, но Трипиър пропусна.

В 17-ата минута обаче съдията отново посочи бялата точка , а този път най-добрият млад таланта на планетата - Жоа Феликс, бе точен за 1:0.

От този момент мачът за Атлетико стана доста по-лек, а след няколко пропуска, всичко бе решено в началото на втората част.

Стори го Фелипе, който в 54-ата минтуа вкара за 2:0.

В другия мач головете за Ювентус реализираха звездите на тима Кристиано Роналдо и Гонсало Игуаин.