Интер стъпи на върха в Италия след трудно 1:0 у дома над Удинезе в третия кръг. Мачът очаквано се оказа завързан, след като гостите и в първите си два двубоя бяха показали, че нямат респект към никого. В Удине на старта падна другият гранд от Милано - Милан (0:1).

Срещата обаче рязко тръгна в коловоза, желан от "синьо-черните", в 35-ата минута. Антонио Кандрева от домакините провокира с пръст в лицето Родриго де Паул от Удинезе, който отвърна с шамар.

Реферът Маурицио Мариани не видя ситуацията в първия момент, тъй като следеше бърза атака на гостите. Но с намесата на ВАР и след сигнал от стаята за видео, арбитърът изгони правилно Де Паул.

Аржентинецът до този момент бе най-добър на терена и диктуваше темпото, а Удинезе изглеждаше по-силен на терена и по-близо до откриване на резултата.

Интер на Антонио Конте обаче е типичен тим на този треньор. Навит като пружина и готов да използва всяка грешка. В 44-ата минута Стефано Сенси вкара красиво с глава след страхотна асистенция на Диего Годин. 1:0 - три точки и нов лидер с пълен актив в Серия А.

Само Торино може да събере също 9 т. от първите три кръга, ако в понеделник вечер бие Лече у дома.

В събота вечер и Наполи се възползва от неуспеха на Ювентус да победи Фиорентина навън (0:0) и навакса изоставането си от шампионите.

Така считаните за най-сериозни претенденти за трона на Юве два отбора не допускат хегемонът да им избяга в първите рундове.