Без суперзвездата си Кристиано Роналдо, който бе диагностициран с COVID-19, Ювентус започна по неособено бляскав, но успешен начин сезон 2020/2021 в Шампионската лига. "Бианконерите" взеха трите точки при гостуването си на Динамо (Киев) след победа с 2:0 в дебюта на Андреа Пирло в турнира като треньор.

Интересното в случая е, че преди 25 години Пирло дебютира като професионалист с екипа на Бреша под ръководството на Мирча Луческу, който днес бе в ролята на негов противник - начело на украинците.

Италианците бяха по-настоятелни от домакините, най-вече чрез Федерико Киеза и Деян Кулушевски през първото полувреме. Те дадоха жертва след по-малко от 20 минути игра, когато капитанът Джорджо Киелини бе сменен заради мускулна контузия, а това всъщност бе един от по-интересните моменти през първото полувреме.

За сметка на това втората част започна ударно - Алваро Мората вкара в 46-ата минута, след като Кулушевски шутира, а именно испанската деветка бе най-близо след спасяването на вратаря и необезпокоявано откри за 1:0.

Второто попадение дойде в самия край на мача, когато голмайстор отново бе Мората. Той засече неспасяемо с глава центриране на Хуан Куадрадо за 2:0 в 84-ата минута, за да узакони победата, пратила "бианконерите" поне засега начело на група G.

В другата ранна среща белгийците от Брюж удариха като гости Зенит в Санкт Петербург с 2:1. Еманюел Денис, който миналата година бе герой с два гола в Мадрид срещу Реал, откри резултата след малко повече от час игра, но десетина минути след това Деян Ловрен шутира отдалеч, топката се отклони в защитник на гостите и се стигна до 1:1.

Шарл де Кетеларе донесе победата на Брюж в 93-ата минута, когато завърши от по-малко от метър перфектно изиграна атака на своя тим за 2:1 и победа на отбора на старта в група F.