Италианският шампион Ювентус победи Лацио с 3:1 в дербито на кръга в Серия "А".

Лека травма извади суперзвездата Кристиано Роналдо от титулярния състав, но той имаше перфектният заместник за вечерта - Алваро Мората.

С два гола и асистенция испанският нападател поведе отбора си към ценния и труден успех, който запазва макар и малките шансове на тима да преследва десета поредна титла.

С 13 оставащи кръга до края, Ювентус заема третото място с 52 точки, на 7 зад лидера Интер и на една зад втория Милан.

Вечерта в Торино започна кошмарно за шампионите, защото още в 12-ата минута Деян Кулушевски подари топката на Хоакин Кореа, който напредна и с хубав гол изведе Лацио напред.

През сезона Юве вече на няколко пъти направи подобни издънки у дома, а с Роналдо на пейката и не напълно готов за игра, със сигурност у феновете е възникално притеснение, че идва нова грешна стъпка.

"Бианконерите" обаче постепенно заиграха по-добре, а в 39-ата минута Алваро Мората пусна страхотен извеждащ пас към Рабио, който с мощен удар изравни.

Наистина страхотна асистенция от Мората, чийто звездни мигове обаче дойдоха в началото на втората част.

В 57-ата минута той бе изведен от Киеза, а мощен удар с левия краг означаваше пълен обрат и 2:1 за Юве.

Не бяха минали и 60 секунди от подновяването на играта след гола, когато Аарън Рамзи се озова в наказателното поле, като хитро си изкара нарушение, а съдията непоколебимо посочи бялата точка.

Зад топката застана Алваро Мората, който с втория си гол в мача направи резултата 3:1 и сякаш реши мача.

В 69-ата минута именно Роналдо се появи на мястото на Мората, но португалецът тази вечер не успя да засенчи своя съотборник.

Все пак важното в случая е, че Ювентус измъкна трудния успех.