Усмивките в лагера на "Лудогорец" се върнаха след важна победа над босненския "Жрински Мостар" с 1:0 в третия квалификационен кръг на Лига Европа на стадиона в Разград.

Страхотният турнирен резултат дойде благодарение на попадение на познат герой - Козмин Моци, който се разписа в 16-а минута с глава след центриране на Вандерсон.

Снимка: БТА

Победата идва след четири мача без успех за шампионите и би трябвало да вдъхне допълнителна увереност в иначе трудния период.

Разградчани доминираха двубоя, но и техният съперник показа зъби и направи няколко опасни атаки. Хората на Пауло Аутуори обаче владееха инициативата, както умеят на своя стадион и си заслужиха важния успех.

Иначе в хода на двубоя централният нападател Клаудиу Кешеру направи най-много пропуски от играчите в зелено - общо шест. Най-добрият шанс пред него се откри в осмата минута, когато се обърна в наказателното поле и от изгодна позиция стреля над вратата. Повтори упражнението и четири минути по-късно, когато пак прати топката високо.

Най-добрата ситуация пред босненците дойде в 26-а минута, вече при 0:1, когато Ренан се намеси добре след удар на Чиряк.

До края на полувремето вратарят на гостите Солдо успя да спаси първия точен удар на Кешеру.

Втората част премина много по-спокойно и "Лудогорец" на ниски обороти успя вкара развоя в удобно за себе си русо. Потърси втория гол и имаше много добри възможности в края на мача, но на няколко пъти нямаше късмет пред вратаря.

В 70-а минута Марселиньо от страхотна позиция видя как ударът му рикушира в защитник и минава над вратата. Това бе страхотна възможност за 2:0. В края и Жоао Пауло направи същото, а нови два удара на Кешеру бяха спасени.

Реваншът в Босна и Херцеговина е след седмица.

Снимка: Bulphoto