Манчестър Сити шокиращо загуби гостуването си на новака Норич с 2:3 в среща от петия кръг на Висшата лига.

Шампионите играха безобразно в защита и заслужено не взеха нищо от мача, който се очакваше да спечелят сравнително лесно.

Те изостанаха с 0:2 в първия половин час и стигнаха до ответно попадение в края на полувремето, но през второто бяха довършени с трети гол след поредната индивидуална грешка на защитата. В края стигнаха на свой ред до ново попадение, но то не стигна. Това не трябва да отнема от "вината" на шампионите на Чемпиъншип, които изнесоха голям мач.

Така отборът на Пеп Гуардиола остава на пет точки зад лидера Ливърпул, а Норич се утвърждава като една от приятнитее изненади в началото на този сезон.

Кошмарът за "гражданите" започна в 18-та минута, когато Кени Маклийн реализира с глава след изпълнение на ъглов удар.

10 минути по-късно резултатът вече бе 2:0 за "канарчетата". В триходова комбинация на контраатака Теемо Пуки асистира на Тод Кантуел, който вкара на празна врата.

В края на полувремето Сити стигна до попадение, което изглеждаше тогава, че ще е много важно. Серхио Агуеро се разписа непокрит с глава след центриране на Бернардо Силва.

Кинжалният финален удар на Норич дойде още в 50-та минута. Николас Отаменди с огромно самочувствие загуби топката в наказателното поле в стил България срещу Англия и това позволи на Пуки да вкара редовния си гол за 3:1.

До края Сити логично натисна здраво, но стигна до попадение едва в 88-та минута, когато новото попълнение Родри вкара с удар по земя отдалеч.

Това е първа загуба на Сити от 29 януари насам, когато тимът падна при гостуването си на Нюкасъл с 1:2. Оттогава записа 17 победи и едно равенство.