ЦСКА намери най-добрия лек след неприятна загуба в Стара Загора преди седмица.

"Червените" си го изкараха на Витоша, постигайки разгромна победа с 4:0.

След раздялата с Люпко Петрович, мачът бе ръководен от Добри Митов - до този момент помощник на Петрович. Митов също така е човекът, който започна сезона начело на столичния гранд.

Днешната му задача обаче бе доста лека. Отборът на Витоша просто нямаше сили да се портивопостави на доста по-калсния си съперник.

За пореден път през сезона, бистричани доказаха, че са доста далеч от водещите тимове и загубиха безславно.

Сериозни изводи за играта на ЦСКА не могат да се правят, защотото в 19-ата минута резултатът бе 2:0, а от този момент нататък, домакините играеха лежерно, без особено да се напрягат.

Снимка: BulFoto

Тони Уот откри в самото начало на мача, след като довакра избития от вратаря удар на Пинто.

Последваха още няколко пропуска, докато Раул Албентоса не удвои с глава след центриране от корнер.

В този момент въпросителни около крайния изход вече нямаше.

Може би за малкото фенове на стадиона, по-интересни бяха появилите се малко преди мача информации, че Любослав Пенев може да се завърне начело на любимия им тим.

До края на полувремето все пак падна и трети гол, вкаран от Кристиян Малинов.

Макар да не играеше на максимума от възможностите си, ЦСКА с лекота създаваше положение след положение.

Пропуски и греда белязаха началото на втората част, а след 72 минути игра падна и четвърти гол.

Обичайният заподозрян - Евандро, вкара седмия си гол в Първа лига от началото на сезона и десети във всички турнири.

До края нов гол не падна, а за "червените" дебютира австралийският национал Томи Юрич, който макар и да не е в оптимална форма, се понрави с действията си на терена.

С успехът ЦСКА събра 22 точки, 5 по-малко от лидера Лудогорец и 4 от втория Левски, като двата тима се изравят един срещу друг утре. Витоша пък остава на последната позиция с едва 3 точки от 12 мача.