Левски отпадна от втория кръг на Лига Европа след нова тежка загуба от кипърския АЕК (Ларнака).

"Сините" загубиха срамно с 0:4 на стадион "Георги Аспарухов" и с общ резултат 0:7 безславно приключиха европейското си участие.

Това бе най-тежкото домакинско поражение на Левски в Европа от октомври 2009-а, когато Лацио разби родния гранд с 4:0 в София.

Големият герой за кипърците пък бе македонският им капитан Иван Тричковски, който наниза всичките 4 попадения във вратата на Милан Миятович.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Момчетата на Петър Хубчев имаха непосилната задача да заличат три гола пасив от първия мач, а треньорът каза, че ще се подходи смело.

И това бе факт. "Сините" излязоха с офанзивна схема с двама нападатели, въпреки отсъствието на наказания капитан Живко Миланов и Давиде Мариани.

Всичко обаче се обърка доста бързо. Още с първото си отиграване в мача Хали Тиам получи травма и трябваше да бъде заменен, а пък дебютиращият нападател Найджъл Робърта пропусна нелоша ситуация.

Снимка: Bulphoto

Така дойде фаталната осма минута, в която Мартин Райнов направи излишно нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа.

Капитанът Иван Тричковски се нагърби с изпълнението и бе точен. В този момент сякаш за всички бе ясно, че интрига в сблъсъка няма и АЕК ще продължи.

Левски все пак продължи в атакуващия си стил, който отваряше прекалено много пространства в хаотичната отбрана на тима, което логично доведе до нов гол в полза на АЕК.

Вкара го отново Тричковски след страхотна контраатака в 29-ата минута.

Левски все пак опита да върне гола, но Станислав Костов изпусна два добри шанса.

През втората част "сините" бяха видимо обезверени предвид ужасяващия развой.

В играта на АЕК пък се появи настроение, особено в последните 20 минути на мача, а резултатът от това бе кошмарен за Левски.

Автор на кошмарния сценарий пък продължи да е македонецът Тричковски.

В 75-ата минута той бе забравен от Мартин Райнов при центриране и оформи своя хеттрик, а в 81-ата минута направи нещата за Левски ужасяващи с четвърти гол.

Така АЕК напълно заслужено продължава към следващия кръг на Лига Европа, където го очаква белгийския Гент.