Българският национал Васил Божиков също изживя драма с изпусната дузпа, както и Лудогорец, и пак в Шампионската лига.

Защитникът изпусна от 11 метра в реванша на своя тим Слован като гост на Сутиеска (Черна гора), а след изпълненията на наказателните удари словаците отпаднаха.

Елиминирането на Слован е сериозна изненада, тимът бе фаворизиран, но и в двата мача успя да стигне само до 1:1.

В Никшич домакините изравниха в 3-ата минута на добавеното време, за да пратят мача в продължения и дузпи.

При дузпите гостите изпуснаха три пъти - Деян Дражич, Божиков и голмайсторът в двубоя Андра Шпорар.

Домакините направиха два пропуска, но с 3:2 при изпълненията от бялата точка продължават.

Друга голяма драма имаше в Полша, където шампионът Пяст Гливице поведе срещу БАТЕ (Борисов) и се виждаше във втория кръг след 1:1 в първия мач.

Но превърналият се в опитен евробоец беларуски тим, който започна да гради реноме в турнирите на УЕФА на гърба на български отбори преди десетилетие, изравни и обърна двубоя в последните 7 минути.

Първо французинът с леко притеснително име Хероин Мукам изравни от дузпа, а после Закар Волков нанесе решаващия удар - 1:2 и БАТЕ върви напред.