"Наполи" постигна изключително важна и драматична победа в дербито за шампионската титла на Серия "А".

Неаполитанците спечелиха гостуването си на прекия конкурент за първото място "Ювентус" с 1:0 и заплетоха интригата за Скудетото.

При оставащи четири кръга до края, разликата между двата тима е точка в полза на "Ювентус", но "бианконерите" имат по-тежката програма, като трябва да гостуват на "Интер" и "Рома".

Този мач сложи край на впечатляващата серия на "Юве" от 20 мача без поражение в първенството.

Снимка: БТА

Двубоят не бе спектакъл, както всички очакваха. Домакините предприеха по-дефанзивна тактика, имайки предвид, че равенството ги устройва.

Те сами вкараха вълка в кошарата със стила си на игра и си платиха в последната минута, когато Калиду Кулибали вкара след центриране от корнер.

Снимка: БТА

Домакините така и не отправиха точен удар, а плановете им се объркаха още в началните минути, когато основният бранител на тима Джорджо Киелини напусна принудително мача.

Въпреки това "Юве" бе близо до гола в 17-та минута, когато удар на Пянич рикошира в стената и срещна гредата, а след последвалия ъглов удар, Хосе Кайехон трябваше да чисти опасен удар на Игуаин.

В 38-та минута гостите стигнаха до гол чрез Лоренцо Инсиние, но той бе правилно отменен заради засада.

Втората част не предложи множество интересни ситуации. "Наполи" владееше топката по-често, но не намираше път към вратата на Буфон.

Най-доброто положение се откри пред Кайехон, който стреля опасно в 72-та минута, но ударът му бе спасен от стража на "Ювентус".

Когато изглеждаше, че домакините ще постигнат благоприятното равенство, опасен далечен удар на "Наполи" бе избит от Буфон и последва корнер.

При изпълнението му Мехди Бенатиа изпусна Калиду Кулибали и за снажния сенегалски бранител не остана нищо друго освен да забие топката във вратата с глава.

Голът хвърли в екстаз играчи и фенове в "синьо", а Неапол мечтае за първа титла от 28 години. Предстоят изключително интересни четири кръга, в които всичко е възможно.