Манчестър Юнайтед се издъни в Европа, завършвайки наравно 1:1 като гост на Брюж в мач от 1/16 финалите на Лига Европа.

Очакванията бяха "червените дяволи" да вземат комфортен аванс на белгийска земя, с което да решат сблъсъка, но това не се случи.

Основната причина за негативния резултат бе в 15-ата минута, когато странно поведение на вратар и отбрана в червено доведоха до гол за домакините.

Вратарят на белгийците изрита топката, която прелетя над 70 метра, където откъсналият се Емануел Денис успя с едно докосване да прати във вратата.

Той го стори, защото по това време вратарят Серхио Ромеро бе излязъл извън наказателното си поле, а бранителите на Юнайтед гледаха безучастно.

Все пак индивидуалната класа на Антони Марсиал спаси "червените дяволи". В 36-ата минута той открадна топката в центъра, надбяга бранител и технично изравни, а това се оказа и крайният резултат.