Кай Хаверц, който е смятан за големия талант на немския футбол, се развихри в Португалия, за да прати своя Байер (Леверкузен) напред в Лига Европа.

Немският тим спечели гостуването си на Порто с 3:1 и с общ резултат 5:2 се класира за осминафиналите на турнира.

В основата на успеха бе 20-годишният Хаверц, който блесна с гол и две асистенции.

Още в 10-ата минута на мача Хаверц предостави отлична топка към Лукас Аларио и "аспирините" излязоха напред в резултата, за да направят задачата на Порто изключително тежка.

"Драконите" трябваше да търсят обрат, но те не успяваха да създадат никаква опасност пред противниковата врата. Още в началото на втората част, в рамките на 7 минути, Байер вкара 2 гола, с което реши всичко в сблъсъка.

Хаверц предостави топката на Керем Демирбай, който удвои, а след това отлично двойно подаване между Хаверц и Диаби бе завършено от 20-годишния капитан на "аспирините".

Порто все пак вкара утешителен гол чрез Муса Марега, но той нямаше никакво значение за крайния изход от сблъсъка.

Италианският Рома също продължи напред в турнира, но доста по-трудно и с голяма доза "треперене" в Белгия.

Римските "вълци" завършиха наравно 1:1 в гостуването на Гент, но благодарение на победата си с 1:0 на "Олимпико" преди седмица, намериха място на осминафиналите.

Белгийците, които бяха по-добрият тим през всичките 90 минути, успяха да открият в 25-ата минута чрез Джонатан Дейвид.

Рома обаче имаше късмета да изравни със следващата си атака, когато Мхитарян изведе Джъстин Клуйверт и нидерландеца не сгреши сам срещу вратаря.

До края на двубоя обаче почти всяко положение бе пред вратата на Рома, но вълците не допуснаха повече голове, чакайки само мача да приключи.