Отборът на Фулъм триумфира на "Уембли" и се завърна в английската Висша лига.

Фулъм спечели с 2:1 след продължения финалния плейоф срещу Брентфорд, който освен директен сблъсък за място в елита, бе и дерби на Западен Лондон.

Мнозина определят финалния плейоф като "най-скъпия" мач във футбола, защото заради днешната си победа, Фулъм ще заработи поне 160 милиона паунда повече от своя съперник.

Заради големия залог двата тима действаха доста предпазливо и не успяха да решат сблъсъка след 90 минути игра, като се стигна до продължения.

В тях обаче изгря звездата на левия краен бранител на Фулъм - Джо Брайън. Играч, който заради позицията си на терена, определено не може да се похвали с доста голове в кариерата си. Тази вечер на "Уембли" обаче изцяло му принадлежеше, защото Брайън вкара два гола и прати отбора си в елита.

Всичко започна в 105-ата минута, когато той се готвеше да изпълни пряк свободен удар от около 40 метра, а предвид позицията на топката, всеки на терена очакваше центриране. Левият краен бранител обаче опита удар, а най-изненадан бе вратарят на Брентфорд, който не успя да спре топката и тя влезе във вратата му.

Гениална идея на Брайън или кошмарна грешка на испанския страж Давид Рая. Това вече няма значение, защото Фулъм е отборът, който през следващия сезон ще играе в най-гледаното първенство в света.

В заключителните минути на продълженията, Брентфорд очаквано се хвърли да търси изравняване, което позволи на Фулъм да организира няколко опасни контраатаки, а при едно от тях герой отново бе Джо Брайън. Той направи отлично двойно подаване с Александър Митрович и удвои.

В последнтие секунди на мача Брентфорд върна един гол, но време за сензационен обрат нямаше.

Освен тези допълнителни 160 милиона паунда към бюджета, днешната победа носи и доста престиж на клуба, през който в последното десетилетие преминаха трима български играчи.

През първите 14 години на новия век Фулъм се превърна в неизменна част от Висшата лига. "Котиджърс" обаче изпаднаха през 2014-а, но бяха част от елита през миналия сезон, завърнали се отново след плейофи.

Кампанията им завърши с разочароващото 19-о място и изпадане, но ето, че година по-късно, Фулъм отново извоюва своето място в елита на Англия.