Отборът на Берое постигна драматична победа с 2:1 като гост на Витоша (Бистрица) в мач от 12-ия кръг на Първа лига.

Гостите от Стара Загора бяха по-добрият тим през всичките 90 минути, но трябваше да постигат обрат, а победният гол дойде само минута преди края.

Големият герой бе 38-годишният Мартин Камбуров, който вкара и двете попадения. Така той вкара седмия си гол от началото на сезона и 210-ия в родния елит от началото на кариерата си.

Първите минути на мача бяха спокойни, а домакините успяха да стигнат до гол с първото си положение.

Капитанът Четин Садула се възползва от грешката в отбрана на Милен Желев и останал очи в очи с вратаря успя да отбележи.

Това бе и единственото по-опасно положение за бистричани до края на мача, който протече изцяло под контрола на Берое.

Старозагорци успяха да стигнат до изравнителен гол в 37-та минута, когато новото попълнение Владимир Гаджев изведе Мартин Камбуров и опитният нападател изравни.

Втората част продължи да се развива в половината на Витоша, но чудесните изяви на Християн Василев лишиха гостите от победен гол.

Младият страж по чудесен начин спаси техничен удар на Бригидо, както и изстрел с глава на Матеус Леони от близка дистанция.

Мартин Камбуров пък на два пъти имаше претенции за дузпи, но съдията прецени, че такава няма.

Берое все пак дочака своя момент, който дойде минута преди края.

Герой отново бе до болка познат - Мартин Камбуров.

Опитният нападател бе най-съобразителен след центриране в наказателното поле и успя да вкара победното попадение с глава, почти от легнало положение.

Така старозагорци събраха 23 точки на четътата позиция, пет по-малко от родните грандове, като именно ЦСКА ще гостува след седмица в Стара Загора.

Тимът на Витоша остава на 10-а позиция с 13 точки.