Ботев (Пловдив) продължава впечатляващата си серия и вече няма загуба шест поредни кръга. Днес "канарчетата" спечелиха с 2:1 срещу Берое в Дербито на Тракия, като победата им дойде след късна развръзка и два бързи гола в рамките на четвърт час.

"Жълто-черните" за последно загубиха от Черно море в нчалото на август, като това е и единственото им поражение от началото на първенството.

До падането на първия гол, който дойде след 70 минути, на терена на базата в Коматево не се случваше нещо кой знае колко запомнящо се и за двата отбора.

Точно тогава обаче Емануел Току вдигна феновете на крака след хубав удар по земя с левия крак, който се превърна в гол и с малко помощ от гредата. Ганаецът се разписа с шут от няколко метра зад границата на наказателното поле за 1:0.

Пет минути преди края Па Конате реши всичко в днешния мач. Той се хвърли на шпагат на далечната греда, за да засече с крак перфектно центриране от дясното крило на Маркиньос и да направи резултата 2:0.

Александър Цветков върна един гол за старозагорци в добавеното време, но те нямаха сили, а и нужните минути, за да стигнат до нещо повече.

Така след осем изиграни мача футболистите на Азрудин Валентич водят в Първа лига със 17 точки от 24 възможни и само едно поражение.

Следващата задача пред тях е градско дерби с Локомотив (Пловдив).

Берое остава четвърти към момента с 12 точки.