Ливърпул продължава без загуба по пътя си към така жадуваната титла, след късна драма на "Вила Парк" в Бирмингам.

Мърсисайдци победиха местния Астън Вила с 2:1, макар три минути преди края да изоставаха в резултата.

Драматична победа, от така нарачените "шампионски", която Ливърпул изкова най-вече с непримиримия си дух в заключителните минути.

Момчетата на Клоп атакува смело с всички сили, а левият краен бранител Андрю Робъртсън нахлу в наказателното поле, за да засече центриране на Садио Мане в 87-ата минута.

За да е пълна драмата, в последната 94-а минута Ливърпул получи право да изпълни корнер. Александър-Арнолд центрира, а Садио Мане с глава прати топката във вратата.

Асистенция и гол за сенегалеца, който за пореден път се оказа големият герой за своя тим.

Домакините бяха открили резултата още в 21-ата минута чрез египтянина Махмуд Трезеге. При гола му имаше съмнения за засада, които обаче ВАР разсея, макар положението да беше доста тънко.

Няколко минути по-късно ВАР отново се намеси, този път обаче, за да отмени гол на Ливърпул. Колкото и повторения да показаха режисьорите на предаването, така и не стана ясно дали има такава. Дори изглежда, че по-скоро Фирмино е в редовна позиция.

Ако Ливърпул не бе обърнал резултата, то тази ситуация щеше да предизвика доста сериозни дискусии.

По същото време шампионът Манчестър Сити победи Саутхемтън с 2:1, мака успехът също да дойде трудно.

"Гражданите" трябваше да правят обрат, а поапденията вкараха Серхио Агуеро в 70-ата и Кайл Уокър в 86-ата минута.