Кристиано Роналдо продължава със страхотното си представяне от началото на 2020-а, като вдъхнови Ювентус за нов успех.

Италианският шампион победи Парма с 2:1, като и двата гола за "бианконерите" вкара португалската суперзвезда.

Така през новата година той има актив от 5 гола в 3 срещи за Ювентус. Благодарение на страхотната му форма, "бианконерите" увеличиха преднината си на върха, като вече са с 4 точки пред втория Интер.

Въпреки, че Юве бе доста по-добрият тим от самото начало на днешния мач, гол така и не падаше, докато не се намеси Роналдо в самия край на първата част.

Тогава португалецът направи пробив по лявото крило и влезе навътре, събирайки трима бранители около себе си. Той стреля, а благодарение на рикошет ударът му влетя във вратата.

Противно на логиката обаче Парма успя да изравни 10 минути след началото на второто полувреме. Влезлият като резерва датски национал Андреас Корнелиус успя да засече центриране от корнер с глава.

Радостта на гостите обаче бе доста кратка, защото още със следващата си атака Юве отново беше напред в резултата.  Герой отново бе Роналдо, като този път португалецът получи чудесен пас от Дибала и прати топката във вратата, носейки успеха за своя тим.