"Байерн" (Мюнхен) традиционно започна успешно в Бундеслигата след успех с 3:1 над "Хофенхайм" в първия мач от шампионата.

Под ръководството на новия си наставник Нико Ковач баварците бяха пълен господар на своя терен в хода на целия мач, но могат да са благодарни на рефера Бастиан Данкерт, който им подари аванс от 2:1 десет минути преди края.

Той отсъди нелепа дузпа за театрално падане на Франк Рибери, която не бе отменена въпреки наличието на системата за видео повторения (ВАР).

Снимка: БТА

Иначе преди това Томас Мюлер откри с глава след центриране от корнер на Джоуша Кимих в 23-а минута и донесе аванс на своите до полувремето.

Адам Салай изненадващо изравни за гостите в 58-а минута и върна интригата в мача. Непростима грешка за попадението направи Хави Мартинес.

В 82-а минута дойде скандалната дузпа, която бе реализирана от Робърт Левандовски. Малко след това гол на Томас Мюлер бе отменен правилно с ВАР заради игра с ръка.

В продължението Ариен Робен донесе гола на успокоението след асистенция на направилия много силен мач Мюлер.