Тотнъм се класира за полуфиналите на Шампионска лига след невероятен мач срещу Манчестър Сити.

Двубоят завърши с победа 4:3 за домакинтие от Сити, но след успеха с 1:0 преди седмица, Тотнъм продължи напред заради головете си на чужд терен.

Мачът на "Етихад" бе сред най-драматичните в историята на турнира и определено не бе за хора със слаби сърца.

Зрителите се насладиха на шоу с обрати и седем гола, първите пет от тях само в рамките на 20 минути.

Имаше обаче и спорни моменти, с главно действащо лице системата ВАР.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Решителният гол за Тотнъм падна след игра с ръка на Йоренте, а пък Сити стори невъзможното и вкара пети гол в продължението, но ВАР го отмени заради засада.

При петият гол за Сити, стадион "Етихад" полудя, Пеп Гуардиола тичаше по тъчлинията от щастие, но ВАР смълча трибуните, а минути по-късно емоциите бяха на другият полюс.

Сълзи за домакините и радост за Тотнъм, които ще срещнат Аякс на полуфиналите.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Срещата беляза рекорд в турнира с впечатляващите си четири попадения в рамките на 11 минути.

Още в 4-ата минута Рахим Стърлинг получи топката отляви и направи дежурния си трик, навлезе в наказателното поле и с диагонален шут откри.

Мечтано начало за Сити, голът пасив бе заличен, но "гражданите" не подозираха какво ще им се стовари в следващите няколко минути.

След неразчетена изява на Лапорт, кореецът Хюн Мин Сон се озова на добра позиция и стреля, топката мина под крака на вратаря и влезе във вратата.

Две минути по-късно Сити допусна нова кошмарна грешка, този път при изнасянето на топката, а след бързата контраатака на Тотнъм топката се озова във Сон, който с техниче удар направи 2:1.

Радостта на Тотнъм продължи само 60 секунди, защото Бернанрдо Силва нахлу в наказателното поле на "шпорите" и не без помощта на рикошет, успя да вкара в близкия ъгъл на Лори за 2:2.

Лудо начало, но след него резултатът отново облагодетелстваше Тотнъм, защото Сити имаше нужда от два гола.

"Гражданите" все пак не спряха с атаките и в 20-ата минута зрителите видяха втори пълен обрат в мача.

Кевин Де Бройне направи прострелно центриране отдясно, топката премина по цялата дължина на наказателното поле и попадна в Стърлинг, който без подготовка и от малък ъгъл я прати във вратата за 3:2.

Естествено бе, че след тези 20 минути, играта на терена ще се поуспокои. Тотнъм започна да действа по-предпазливо, докато Сити не успя да стигне до нови опасности пред вратата.

С началото на втората част обаче двата тима си размениха по едно страхотно положение.

Удар на невероятния в този мач Кевин Де Бройне бе спасен брилянтно от вратаря, а на другата врата Фернандо Йоренте с глава не нанесе най-добрия удар и Едерсон улови.

Фантастичната игра на Де Бройне продължи и в 59-ата минута белгиецът напредна с топката и пусна чудесен пас към Агуеро, който разстреля Лорис за 4:2.

Резултатът вече устройваше Сити.

Това естествено накара Тотнъм да погледне по-сериозни към противниковата врата, за да дойде най-скандалният момент в мача.

След корнер за "шпорите", Фернандо Йоренте вкара трети гол, който класираше лондончани напред.

При повторенията се видя, че топката удря испанеца в лакътя, след това в бедрото и влиза във вратата.

Още по-скандалното бе, че турският съдия Джуйнет Чакър прегледа записите благодарение на системата ВАР и все пак зачете гола на Йоренте.

Манчестър Сити стори невъзможното, за да стигне до гол и го направи.

Драмата бе пълна, защото след кошмарна грешка на Ериксен, в 93-ата минута Рахим Стърлинг вкара своя хеттрик и пети гол за Сити, а "гражданите" вече усещаха полуфиналите.

Тогава обаче се намеси ВАР, за да отмени гола заради изключително тънка засада и в крайна сметка щастието бе за лондончани.