ПСЖ се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига след 2:0 на "Парк де Пренс" и общ резултат 3:2 срещу Борусия (Дортмунд).

Тимът от френската столица e за за шести път на тази фаза и за първи път от 2016-а, след като имаше последователни неволи на осминафиналите.

Неймар вдъхнови съотборниците си с нов гол срещу "жълто-черните" и се разплака след последния съдийски сигнал, тъй като това е първият му четвъртфинал с екипа на ПСЖ. Другото попадение на празния заради коронавируса стадион реализира Хуан Бернат и домакините водеха с 2:0 още преди почивката. Това се оказа и крайният резултат.

Победителите показаха класа и си заслужиха триумфа, тъй като доминираха в хода на почти целия мач. Детето-чудо Ерлинг Хааланд този път не успя да покаже класата си, а вместо това видя как Неймар копира начина му на радост - допълнителна закачка, която в крайна сметка се оказа основателна от бразилеца.

Дортмунд започна по-добре мача и удар на Санчо мина покрай вратата. В 25-ата минута Единсон Кавани направи голям пропуск, но не без помощта на вратаря Роман Бюрки. Стражът спаси с крак удар по земя на уругваеца очи в очи.

Две минути по-късно обаче грешка нямаше. Неймар се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар. Той беше изпуснат от Ашраф Хакими и изравни общия резултат.

ПСЖ стигна до своето второ попадение в продължението на първата част. Пабло Сарабия пусна пас към Бернат и бранителят вкара с хубав диагонален удар по земя.

През втората част Дортмунд опита да натиска в търсене на попадение, но френската отбрана се справяше много добре.

Килиан Мбапе, който беше резерва, се влючи в действията и раздвижи допълнително атаката на домакините. Гостите отправиха последователни удари, които не бяха кой знае колко заплашителни.

В края Емре Джан беше изгонен с директен червен картон, след като избута Неймар. Двата тима си спретнаха меле, което не бе в интерес на "жълто-черните". В крайна сметка до нов гол не се стигна и радостта беше за французите.