Неймар се превърна в главен герой на драматична нощ в Южна Америка, като Бразилия обърна световната квалификация в Перу и спечели с 4:2.

Домакините бяха бесни на рефера Хулио Баскунян от Чили, отсъдил две дузпи за бразилците, гарнирани и с червен картон за перуански бранител.

Неймар отбеляза хеттрик, като две от попаденията бяха от 11 метра. Трите гола го изкачват над Феномена Роналдо във вечната ранглиста на бразилски национален отбор с 64 попадения срещу 62 за славната деветка.

Пред Ней остава само Пеле (77), но и неговото постижение ще бъде достигнато - при толкова натоварена програма и мачове, които предстоят на звездата на ПСЖ за селесао.

Бразилия на два пъти догонваше в резултата след удари отдалеч на Андре Карийо (6-а минута) и Ренато Тапиа (59). В 28-ата първото изравняване дойде след дузпа, отсъдена за нарушение именно срещу Неймар, реализирана пак от него. В 64-ата Роберто Фирмино стреля с глава и топката влизаше във вратата, но Ричарлисон подсигури, като я довкара от голлинията.

При 2:2 нещата не бяха ясни, но в 83-ата минута дойде нова дузпа - още по-спорна от първата, пак за фаул срещу Ней. И пак той реализира, за да добави и третото си попадение в четвъртата минута след редовните 90.

Съдията изгони с директен червен картон Самбрано от домакините за удар без топка малко преди това при 2:3, като този път решението не подлежи на съмнение.

Аржентина обърна Боливия от 0:1 до 2:1 като гост в друга квалификация за Катар 2022. Мартинс даде аванс на домакините, но Лаутаро Мартинес изравни още преди почивката. Хоакин Кореа донесе победата 10 минути преди края.

Бразилия и Аржентина са единствените тимове с по 2 победи в първите 2 мача.

Другите резултати от тази нощ:

Еквадор - Уругвай 4:2 - резултатът бе 4:0 до 75-а минута, а в края два гола от дузпи на Луис Суарес го направиха по-приемлив за гостите.

Чили - Колумбия 2:2 - и тук имаше дузпа за домакините, а гостите се спасиха с изравнителен гол в добавеното време на Радамел Фалкао-Тигъра.

Венецуела - Парагвай 0:1.

В класирането Бразилия и Аржентина имат по 6 точки, Колумбия и Парагвай са с по 4, Еквадор и Уругвай са събрали по 3, Чили и Перу - по 1, а без точка са Венецуела и Боливия.