Борусия (Дортмунд) постигна заслужен успех с 2:1 над Пари Сен Жермен на "Сигнал Идуна Парк" в първия осминафинален сблъсък от Шампионска лига.

В заглавията на вестниците отново ще е 19-годишният норвежец Елинг Холанд, който вкара двете попадения за "жълто-черните" и участваше във всичко по-интересно в тяхната атака. Вече има 10 гола в първите си седем мача от Шампионска лига, което е абсолютен рекорд.

Дортмунд взима много важен аванс преди реванша в Париж, а ПСЖ показа големи колебания в отбрана каквито личаха и в някои от мачовете от френския шампионат и турнира за купата.

Отборът на Лусиен Фавр наказа Томас Тухел, който преди ПСЖ водеше именно "жълто-черните". Дортмунд продължава да преследва първо класиране в четвъртфиналите от 2017-а насам и тази победа бе солидна крачка в тази посока. Не само заради самия резултат, но и представянето.

Германците в почти целия мач упражняваха своя патент - бързи и комбинативни атаки с непредвидимост и мощ. Атакуваха с много хора и през първата част по-опасните удари бяха на сметката на англичанина Джейдън Санчо.

През втората част тенденцията се запази и в 69-ата минута резултатът логично бе открит. Санчо центрира от дясно и Хакими отклони. Топката се отби в Тиаго Силва и стана перфектна за Холанд, който от непосредствена близост нямаше как да сгреши - 1:0.

ПСЖ обаче наказа неточност на съперника си в 75-ата минута. Килиан Мбапе мина на парад между трима и сложи топката на крака на Неймар, който от лесна позиция вкара за 1:1. Гол от нищото, който обаче доказа класата на парижани в атака.

Шокиращо за тях обаче, Дортмунд си върна аванса още в следващата акция. 17-годишният Джио Рейна намери 19-годишният Холанд и последният с бомбен удар отдалеч не остави никакъв шанс на Кейлор Навас за втори път.

Дортмунд ще се надява на същото представяне на "Парк Де Пренс", като мачът-реванш е на 11 март.