Италианският гранд Ювентус претърпя нов шокиращ резултат от началото на сезона в Серия "А".

"Бианконерите" загубиха с 1:2 от Сасуоло у дома, като допуснаха гол дълбоко в добавеното време на мача.

Така бе прекъсната серията на Юве от девет мача без загуба, като се върнаха кошмарите от началото на сезона и разочароващите резултати, които пратиха тима толкова далеч от върха.

Ювентус вече изостава с 13 точки от лидера Милан, като изглежда борбата на "бианконерите" през този сезон ще е за място в топ 4.

Решителният удар по гранда от Торино нанесе Максим Лопес, който в петата минута на добавеното време успя да донесе втория успех на Сасуоло над Ювентус в историята.

Иначе резултатът бе открит също от гостите, но в края на първата част, когато точен след груба грешка в отбраната на Юве бе Давиде Дефрел.

15 минути преди края Уестън Макени успя да изравни за Юве, като домакините се втурнаха в търсене на обрат в мача, но за тяхно нещастие това имаше обратен ефект и в крайна сметка тимът на Масимилиано Алегри остана с празни ръце.

В късните мачове от програмата фаворитите успяха да вземат своето, с което изпревариха дръпнаха още повече пред Ювентус.

Шампионът Интер победи Емполи с 2:0, а Жозе Моуриньо и Рома се върнаха на победния път с 2:1 над последния в класирането Каляри. На победния път се върна и другият римски тим - Лацио, който надви Фиорентина с 1:0.

Видео от двубоите може да видите на Maxsport.live.

Така в класирането води Милан с 28 точки, с три пред Наполи, който обаче все още не е изиграл мача си от кръга. Следват Интер с 21, Рома 19, Аталанта с 18, Лацио със 17, преди да видим Ювентус и Фиорентина с по 15.