Родният шампион Лудогорец изненадващо направи втора поредна издънка в първенството само в рамките на пет дни.

Разградчани завършиха наравно 1:1 в домакинството си на пловдивския Ботев.

Колебливата игра под ръководството на Антони Здравков продължи и Лудогорец изигра доста слабо първо полувреме.

Разградчани все пак имаха един чудесен шанс за гол, но Вандерсон като по чудо не уцели вратата.

Втората част започна чудесно за родния шампион. Две минути след началото й Антон Недялков намери Лукоки с чудесно центриране и холандецът се разписа за 1:0.

Голът вдъхна увереност на домакините, които заиграха по-добре, но направиха няколко пропуска, които в крайна сметка се оказаха фатални.

В 68-ата минута Тодор Неделев напредна и с чудесно центриране намери непокрития Антонио Вутов, който с удар от въздуха и доза къспет, успя да прехвърли националния страж Пламен Илиев.

До края Лудогорец се хвърли в търсене на победен гол и имаше няколко добри ситуации, но отлично отбраняващият се отбор на Ботев успя да извоюва точката си.

Преднината на разградчани на върха стана 8 точки, но още днес може да бъде скъсена на 5, ако ЦСКА успее да победи Ботев (Враца).