ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 1:0 на "Българска армия" в среща от 22-ия кръг на родния шампионат.

"Червените" стигнаха сравнително лесно до успеха, след като доминираха в почти целия двубой, а големият герой за тях е бившият играч на Ювентус Стефано Белтраме. Италианецът, който подписа своя договор през зимния трансферен прозорец, вкара победен гол и впечатли с техниката си.

Всичко по-интересно в атаката на ЦСКА минаваше през Белтраме, а тимът на Милош Крушчич показа и добра стабилност в отбрана. Така бразилският вратар на столичани Густаво Бусато вече 874 минути няма допуснат гол в първенството. ЦСКА за последно допусна гол при загубата си от Локомотив (Пловдив) с 0:1 на 20 октомври.

Пловдивчани, с Тодор Неделев в състава си, нямаха кой знае колко възможности за попадение и често бяха уязвими по фланговете, откъдето крилата на "червените" отправяха остри центрирания. Така серия от девет поредни мача без загуба на "канарчетата" бе прекъсната.

Снимка: Bulphoto

Опасност пред вратата на "червените" имаше още в първата минута. Пламен Гълъбов отигра много лошо един пас и топката му бе отнета от Александър Тонев, който очи в очи с вратаря я прати много високо.

Последваха скучновати 30 минути, в които Тонев отправи нов удар високо, а такъв на Евандро от ЦСКА с глава също не намери целта.

"Червените" категорично владееха инициативата и стигнаха до попадение в 34-ата минута след колективна грешка на "жълто-черната" отбрана. Пас на Бикел намери Али Соу в наказателното поле и той веднага отклони към Белтраме. Италианецът класно прокара топката зад Костадин Ничев и реализира от близо. Трябваха му три докосвания в ситуацията, за да открие резултата.

Второто полувреме започна отново с повече владеене от ЦСКА и повечко по-груби влизания от играчите. Тонев и Пиргов от гостите получиха картони, както и Белтраме.

В 62-ата минута Али Соу изпусна много изгоден шанс, като реши да стреля с пета след хубава работа на Едвин Джеси - неточен удар.

В 70-ата минута бившият играч на Ювентус направи потресаващ пропуск, след като прати топката в аут при перфектен пас на Рафаел Енрике. Италианецът направи по-трудното като не успя да уцели вратата от лесната позиция.

До края Ботев разчиташе на далечни удари, а ЦСКА не се възползва от няколко контраатаки. Резултатът бе логичен и оформя актив от 43 точки за днешните домакини, които вече са трети. Те са на точка пред Локомотив, който утре приема Царско село. Ботев е осми с 29 точки, засега на 4 от топ 6.