ЦСКА победи пловдивския "Локомотив" с 2:0 в мач от първия кръг на Първа лига.

Играчите в "червено" не впечатлиха през първата част, но вдигнаха оборотите през втората и заслужено стигнаха до успеха на стадион "Българска армия".

Успешен дебют за столичани направи новият нападател на тима - Мауридес, който вкара първия гол в мача и се понрави с играта си. Снажният бразилец е играчът, който ще има тежката задача да замени напусналия Фернандо Каранга.

Второто попадение бе дело на друг играч пристигнал в тима през лятото - Жоржиньо.

Именно Жоржиньо можеше да открие още в 13-та минута, когато вратарят на пловдивчани не се намеси по най-добрия начин, топката попадна в португалеца, но той не успя да я насочи в опразнената врата.

Снимка: Bulphoto

С това положение се изчерпаха възможностите за ЦСКа през първата част. Отборът играеше бавно, на моменти безидейно и не успяваше да намери път през добре подредените бранители в черно и бяло.

Пловдивчани от своя страна организираха няколко опасни контраатаки. Макар да не стигнаха до голова ситуация, гостите сякаш стояха по-добре на терена през първата част.

Всичко това се промени още с началото на второто полувреме.

В игра за ЦСКА се появи Едвин Джеси, който внесе необходимата свежест и резултатът не закъсня.

В 52-та минута Тиаго пусна чудесен пас към Джеси, който центрира, а новият "червен" таран - Мауридес, отбеляза с глава за 1:0.

Малко по-късно Малинов и Тиаго се озоваха в наказателното поле на пловдивчани, българинът подаде към своя съотборник, но решителната намеса на Стивън Езе предотврати втори гол.

Снимка: БТА

Активната игра на ЦСКА все пак доведе до втори гол.

В 62-та минута Жеферсон навлезе в наказателното поле и подаде към намиращия се в малкото наказателно поле Жоржиньо, а за португалецът не оставаше нищо друго освен да се разпише.

Малко преди втория гол Умарбаев от състава на "Локомотив" отправи опасен удар, но Черниаускас спаси.

До края на двубоя играчите на "Локомотив" имаха два добри шанса за гол чрез Елитон, а на два пъти Жоржиньо можеше да направи преднината на ЦСКА класическа, но нов гол така и не падна.

За ЦСКА предстои мач от втория кръг на Лига Европа срещу австрийския "Адмира", след което "червените" ще срещнат "Витоша" (Бистрица). За "Локомотив" пък предстои мач срещу "Славия".