Реал Мадрид победи Рома с 3:0 на "Сантяго Бернабеу" в първа среща за двата тима в тазгодишната групова фаза на Шампионска лига.

Хората на Хулен Лупетеги изиграха двубоя на много високо ниво и потвърдиха, че се чувстват в прекрасно състояние в първите срещи без Кристиано Роналдо.

Гарет Бейл, Иско и Лука Модрич бяха основната движеща сила в атаката, като първите двама успяха да вкарат и красиви попадения. Рома отново показа че има не малко проблеми през този сезон и само намесите на Робин Олсен предотвратиха по-тежко поражение.

Още в четвъртата минута бележещият ренесанс Бейл можеше да откриие след фантастичен пас на Тони Кроос. Топката обаче мина встрани. В осмата минута Иско получи извеждащ пас от Модрич, но от много близо не успя да преодолее Роби Олсен.

Реал продължи да обгражда наказателното поле на съперника. В 38-ата минута удар на Серхио Рамос с глава бе спасен прекрасно от шведския национален траж. Малко след това и нов шут на Иско бе париран.

В самия край на полувремето обаче халфът се реабилитира. С перфектно изпълнение на пряк свободен удар даде аванс на своите.

В началото на втората част Ченгис Юндер за гостите отправи страховит шут, който бе спасен по не по-малко красив начин от Кейлор Навас. "Вълците" показаха зъби.

Ответната атака беляза пас на Бензема към Бейл, който отблизо отново стреля неточно.В 55-ата минута Лука Модрич се озова на перфектна позиция, но от легнало положение не успя да отправи хубав удар и Олсен отново бе безгрешен.

Малко след това обаче Бейл заслужено стигна до попадението си след нов фамозен пас на Модрич. Уелсецът получи зад защитата и с хубав диагонален шут по земя вкара за 2:0.

Рома отвърна със силен шут на Коларов, който също бе париран от Навас. Действията на терена бяха много динамични.

В края на срещата резервният нападател Мариано Диас, новата седмица на Реал, вкара фантастично попадение с красив шут от дистанция.

В другата среща от тази група Виктория Пилзен и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в Чехия.