Манчестър Юнайтед постигна осмата си поредна победа под ръководството на Оле Гунар Солскяр и най-важната до момента.

"Червените дяволи" победиха Арсенал с 3:1 в дербито за четвъртия кръг за Купата на Англия и то като гост на "Емирейтс".

Тактиката на норвежкия мениджър бе като тази срещу Тотнъм и отново проработи - аванс през първото полувреме и чудовищни контраатки през втората част. Разликата дойде в това, че те този път сработиха и успехът бе убедителен.

Юнайтед играе вдъхновено и напомни за мачовете си на "Емирейтс" под ръкводството на Сър Алекс Фъргюсън, когато често побеждаваше с подобони контраатаки, като такива случаи имаше и в елиминациите на Шампионската лига.

За пореден път си личи, че Солскяр взаимства не малко неща от великия шотландски мениджър и възпитаниците му показват подобно желание за битка и тактическа грамотност.

В Лондон двата тима се разучаваха в първите няколко минути и нямаше опасни удари. В 31-та минута обаче бившият играч на "артилеристите" Алексис Санчес ги наказа след фантастична асистенция на Ромелу Лукаку, която разсече защитата. Чилиецът не се зарадва на попадение и показа уважение към зрителите, които го освиркваха в хода на целия мач.

Само две минути след попадението дойде и второ. Джеси Лингард се разписа след мълниеносна контраатака и нова асистенция на Лукаку.

В следващите няколко минути играта изцяло се пренесе в играта на "червените дяволи", както бе и в мача с Тотнъм. Арсенал заслужено стигна до попадение в 43-та минута, когато пас от ляво мина през няколко тела на защитници и след леко почукване на топката от Александър Лаказет тя стигна до Обамеянг, който вкара един от най-лесните си голове - 1:2.

Втората част започна с още по-голям натиск на лондончани и те принудиха вратаря Серхио Ромеро да прави великолепно спасяване след удар с глава на Аарън Рамзи от непосредствена близост. Рефлексът напомни за изявите на Давид Де Хея.

След това дойде много тежък момент за Арсенал. Лукаку удари неволно с крак в глава Лоран Косиелни и французинът трябваше да напусне терена принудително. По-рано през двубоя и другия централен защитник Сократис бе сменен заради контузия.

След това "артилеристите" станаха твърде уязвими на контраатаки и третият гол за Юнайтед бе въпрос на време. След няколко неуспешни опита "чевените дяволи" стигнаха до решителен гол в 82-та минута, когато се разписа резервата Антони Марсиал.

И 10-те минути продължение не стигнаха за отбора на Унай Емери да създаде нови изгодни положения за гол. "Емирейтс" от рано се изпразни. Тежка вечер за Арсенал и нова еуфория за Юнайтед.